Vytyčení hranic pozemků

Hlavní stránka
Služby
Vytyčení hranic pozemků
Hranice pozemků jsou důležité pro stavbu oplocení, osazení stavby do pozemku, dodržení odstupů či zjištění výměry. Stejně tak je vytyčení důležité pro účely koupě nebo prodeje nemovitosti či pro upřesnění skutečné výměry pozemku. Při vytyčování se do terénu přenáší poloha lomových bodů hranic pozemků podle údajů katastru o jejich geometrickém a polohovém určení.

Nejčastěji se hranice vytyčují u:

pozemků s neznatelnými hranicemi, jež chcete oplotit
před zahájením projekčních prací k umístění stavby na pozemku s neznatelnými hranicemi
před převodem pozemku s neznatelnými hranicemi
V AGES vytyčujeme hranice podle údajů katastru nemovitostí z různých důvodů, například pokud není hranice v terénu známá nebo je sporná, dále pokud je třeba zpřesnit hranici, nebo při dělení parcel. Vytyčení hranice pozemku podle údajů katastru nemovitostí můžeme zpracovat samostatně nebo k němu vyhotovujeme geometrický plán.

Jak vytyčení hranic pozemků probíhá?

Vytyčení hranice pozemku podle údajů katastru nemovitostí provádíme v souladu s platnou katastrální vyhláškou číslo 357/2013. Dotčené vlastníky zveme k seznámení s průběhem vytyčené hranice. Po seznámení v terénu o provedeném vytyčení zpracujeme dokumentaci, kterou zasíláme na příslušné katastrální pracoviště, objednateli a dotčeným vlastníkům. Doba vytyčení záleží na typu katastrální mapy a přehlednosti terénu.

Vypracování nezávazné cenové nabídky

Máte-li zájem o vypracování nezávazné cenové nabídky za vytyčení hranice pozemků, rádi vám ji v AGES připravíme.
Adresa
17. listopadu 2753
530 02 Pardubice
Kontakt
Otevírací doba
Pondělí – Pátek: 8:00 – 16:00
Sobota – Neděle: zavřeno
© 2024 AGES Pardubice – geodetické služby | Vyrobilo studio
Zásady ochrany osobních údajů